“ה’ בהיכל קודשו, ה’ בשמים כיסאו, עיניו יחזו, 
עפעפיו יבחנו בני אדם”

תהילים י”א פסוק ד’

שיטת הטיפול הביורגונומית מתבססת על טכניקת העפעוף 
גילוי הטכניקה של חישת אנרגיה באמצעות תגובת עפעוף העיניים, על-ידי רפי רוזן ז”ל, הפך עם השנים לכלי אבחוני, שנותן תשובות כמעט לכל שאלה עניינית שעולה על דעתנו, מאפשר אבחון ללא פלישה חודרנית לגוף ומאפשר ריפוי הגוף האנרגטי ובעקבותיו ריפוי הגוף הפיסי.רפי רוזן השתלם ולמד ביואנרגיה בארץ ובחו”ל. באחת הסדנאות בה השתתף הוא גילה את תופעת עפעוף העיניים והחל לחקור אותה. הוא נוכח שניתן באמצעות תגובת העפעוף “לראות” את הגוף האנרגטי של כל אדם או חפץ ללא קשר למרחק ולזמן בו נמצאים. על אף שהאנרגיה המפעילה את מערכות החיים שונה במהותה ובתכונותיה מאנרגיה אלקטרומגנטית, יש דמיון מסוים בצורת המבנה והזרימה של השדות האלה. החיים, בעלי החיים, גרמי שמים והיקום, קיימים בתוך שדות אנרגטיים של אנרגית האורגון. (השם אורגון ניתן על-ידי וילהלם רייך לאנרגיית החיים קרא אורגון משום שהיא מצויה בכל אורגניזמים).
מה המיוחד לשיטת הטיפול הביורגונומי?

מאפייני השיטה

האבחון
  • לא מצריך פלישה אל הגוף
  • יכול להיעשות מרחוק, ניתן לאבחן ולטפל באנשים שלא יכולים להגיע אל המטופל מפאת מצבם הקשה. באנשים במרחק של אלפי קילומטרים מהמטפל. באנרגיות אין משמעות למרחק (אם אתה חושב על מישהו הדמות שלו מצטיירת בראשך ללא קשר למרחק שהוא נמצא בו. הדמות “המצטיירת” היא למעשה הגוף האנרגטי של המטופל).
  • ניתן להקטין ולהגדיל את הגוף האנרגטי. ניתן להגדיל לדוגמא את העין ולבחון את האזור הפגוע עד לרמת העצב הבודד או לרמת התא או להקטין את הגוף האנרגטי כך שנוכל לבחון אותו כשהוא בין הידיים. ניתן לאתר חסימות בלב או שסתומים פגומים כל זה ללא צנתור ופלישה כלשהיא.
הזמן
  • ניתן לנוע לאורך מסלול חייו של המטופל ולאתר טראומות ואירועים שונים שעבר בחייו שהשפיעו על מצבו (הטיפול יעשה בגוף האנרגטי של המטופל מאותו זמן, גיל 5 לדוגמא).
  • ניתן לנוע ולאתר טראומות שהמטופל חווה גם בחיים קודמים. לדוגמא, חלק גדול ממקרי האנורקסיה הן של בנות שחוו מוות בשואה או מוות שהיה מלווה בייסורי מצפון שקשורים לאוכל ולמחסור. הפוביות והפחדים המלווים אותנו ולא מרפים מאיתנו (פחד גבהים, פחד טיסה, פחד ממקומות סגורים, פחד מהעיניים שכל הזמן מסתכלות עלי, פחד ממרחבים) יושבים על אירועים טראומטיים מהעבר. איך ניתן להסביר זאת אם לא כזיכרון של הגוף האנרגטי מחיים קודמים?
הטיפול
  • אינו מצריך את נוכחות המטופל ליד המטפל.
  • נעשה באמצעות ערבול אנרגטי של המטופל עם המשלימה שלו.
  • החזרת שדות אנרגיה למטופל, לאיבר מחזירה את פוטנציאל הריפוי והשיקום של האיבר. משך הזמן מהטיפול האנרגטי עד להבראה או הפחתה בכאבים הוא שונה בין מטופל למטופל, ממצב של ברגע הטיפול האדם חש את השינוי, לעיתים כעבור מספר שעות, ימים או במקרה של קטרט בעיניים או בעיות עור שונות ההשפעה יכולה להיות כעבור מספר חודשים.
  • בטיפול הביורוגנומי מטופלים גם כל הדמויות המשפיעות עליו אנרגטית והם: אבא ואמא של המטופל – למרכיב הגנטי של האדם: אבא, אמא, סבא, סבתא, וכו’ יש השפעה המוכרת לנו מתחום הרפואה הקונבנציונאלית.

אחד הדברים המרשימים ביותר שרפי מצא, הוא הקשר הישיר בין פתיחה וסגירה אנרגטית לבין הרגש והחשיבה של האדם. נושא החופש והשליטה כגורם הפותח וסוגר את השדות האנרגטיים של האדם, היוו בסיס להבנת תהליכים רבים בבריאות וחולי. לכל דבר ביקום יש את התדר האנרגטי שלו, למחשבה, מתח, כעס, פחד, כאב, טראומה. המטפלים בביורגונומי מקבלים בעפעוף את מקור הכעס או המתח. מחלה נפשית וגופנית, באה לביטוי תחילה בגוף האנרגטי ורק אחר כך בגוף הפיסי. באמצעות הטיפול האנרגטי ניתן לעיתים למנוע מחלות עוד לפני הופעתן.

לכל אדם יש את היכולת להתחבר לאנרגיה, לכל אדם יש את היכולת לאבחן ולרפא באמצעות עפעוף העיניים (רפי קרא ליכולת לעפעף – “החוש השביעי”) כל אדם הוא מטפל. ביורגונומי הוא כלי טיפולי המאפשר אבחון אנרגטי מהיר ללא פלישה אל הגוף הפיסי וטיפול.

 

– תודה לנגה גזית על תרומתה לתוכן בעמוד זה –